مدیرعامل فولاد مبارکه در برنامه نقد و نظر رادیو اصفهان:

0
(0)

🔻شفافیت، جهاداقتصادی و توسعه؛ مأموریت هایی که دولت سیزدهم با انتخاب مدیرعامل جدید به فولاد مبارکه ابلاغ کرد

محمد یاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:

🔹وزیر محترم صمت در ابتدای کار دولت جدید و تغییر مدیریت در فولاد مبارکه، مأموریت ایجاد شفافیت، تحقّق جهاد اقتصادی و شتاب توسعه را به اینجانب ابلاغ کرد.

🔹در راستای دستور رئیس‌جمهور و وزیر صمت وقت بوده که با آغاز فعالیت مدیریت جدید در فولاد مبارکه، طی ۱۰ ماه گذشته، برخورد‌های لازم با تخلفات صورت گرفته است.

🔹از شروع فعالیت خود در فولاد مبارکه با رویه‌های نامناسب برخورد کردیم و بسیاری از مدیران غیرمتخصص برکنار شدند.

🔹برخی از اعداد و ارقام اعلام‌شده در گزارش تحقیق و تفحص به تخلفات مرتبط به بخش رویه‌ها بازمی‌گردد که از نظر گروه تحقیق و تفحص، تخلف است؛ به‌عنوان مثال ۵۴ هزار میلیارد تومانی که در این گزارش در قالب تخلف ذکر شده در راستای عمل به دستوالعمل‌های جاری کشور و وزارت صمت، برای عرضه محصولات در بورس کالا بوده و موردی نیست که بتوانیم از آن به عنوان تخلف در فولاد مبارکه یاد کنیم.

🔹حضور سیاسیون در مجموعه‌های بزرگ صنعتی آفت است، مجموعه‌ بزرگی مثل فولاد مبارکه همواره خوشنام بوده‌ اما یکی از آفات اصلی حضور افراد سیاسی در این مجموعه‌هاست چراکه افراد سیاسی با ضوابط حوزه‌های تخصصی آشنا نیستند؛ اگر برای چنین مناصب مهمی، افراد متخصّص، متعهّد و باتقوا به کار گرفته شوند، قطعاً کمتر شاهد این مغایرت‌ها خواهیم بود.

🔹نباید نقطه قوّت نظام جمهوری اسلامی به نقطه ضعف تبدیل شود اما رسانه‌های معاند در تلاش هستند تا نقاط قوّت ما را به نقاط ضعف تبدیل کنند.

🔹 وجود این صنعت افتخاری برای یکایک مردم ایران است و نباید کاری کنیم این نشانِ افتخارآفرین ملّی از بین برود؛ فولاد مبارکه نماد خودکفایی در کشور است و به همین دلیل از اعمال تحریم‌ها گرفته تا حملات سایبری همواره مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است، بنابراین یکی از مأموریت‌های اصلی ما حفظ اعتبار این صنعت بزرگ است.

🔹 تولید، توسعه، شفافیت و عمل به قوانین رویکرد اصلی مدیریت فعلی شرکت فولاد مبارکه است و ما باید در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شفاف عمل کنیم تا مورد سوءاستفاده قرار نگیریم.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی