مشکل تأمین ورق فولاد با راه‌اندازی عرضه تلفیقی در بورس کالا رفع شد

0
(0)

سید رضا فاطمی‌امین وزیر صمت در خصوص تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: پروژه اصلاح بازار کالاهای پایه را در دستور کار قرار دادیم و در این راستا عرضه تلفیقی در بورس کالا راه‌اندازی شد، این موضوع مشکل تأمین مواد اولیه در حوزه ورق را حل کرد که در حوزه پتروشیمی نیز این راه‌حل را در دستور کار داریم.

به گزارش « کالاخبر » به نقل از شاتا، وزیر صمت در بازدید از کنسرسیوم دیالیز ایران در شهرک صنعتی اشتهارد در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که برنامه وزارت صمت در حوزه دانش‌بنیان در حال نهایی شدن است، گفت: این برنامه هفته آینده اعلام می‌شود.

سیدرضا فاطمی‌امین افزود: کنسرسیوم دیالیز ایران شامل هشت شرکت است که با هم همکاری می‌کنند و صرف تشکیل این گروه و نحوه همکاری ارزشمند است و این تجربه باید به سایر شرکت‌ها منتقل شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این همکاری بین بنگاهی به‌عنوان یک الگو در کشور توسعه یابد.

♦️دو پروژه تحولی وزارت صمت برای رفع نیازهای مالی واحدهای صنعتی و معدنی

وزیر صمت همچنین در خصوص رفع نیازهای مالی واحدهای صنعتی و معدنی نیز بیان کرد: پروژه تأمین مالی زنجیره‌ای و پرداخت تسهیلات مبتنی بر صورتحساب‌های سامانه جامع تجارت با همین هدف از سال گذشته آغازشده است.
وی تصریح کرد: این دو پروژه تحولی امسال توسعه می‌یابند و بخش مهمی از مسائل مرتبط با سرمایه در گردش واحدها را حل خواهند کرد.

♦️رفع مشکل تأمین مواد اولیه در حوزه ورق با راه‌اندازی عرضه تلفیقی در بورس کالا

فاطمی‌امین در خصوص تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی و تولیدی نیز اضافه کرد: پروژه اصلاح بازار کالاهای پایه را در دستور کار قراردادیم و در این راستا عرضه تلفیقی در بورس کالا راه‌اندازی شد، این موضوع مشکل تأمین مواد اولیه در حوزه ورق را حل کرد که در حوزه پتروشیمی نیز این راه‌حل را در دستور کار داریم.

♦️حل مشکلات بسیاری از واحدهای راکد با پروژه‌های تحولی وزارت صمت

وی با بیان این‌که با این پروژه‌ها مشکلات بسیاری از واحدهای راکد حل می‌شود، ادامه داد: برخی واحدهای راکد نیز مشکلات مدیریتی دارند، اگر مدیران این واحدها به هر علتی صلاحیت حرفه‌ای لازم برای اداره این واحدها را ندارند، فعال‌سازی این واحدها از مسیرهای دیگری دنبال می‌شود…

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی