افزایش قیمت محصولات فولادی غیرمنطقی است/ آماده اقدامات لازم برای تنظیم بازاریم

0
(0)

🔸حمید رستگار رئیس اتحادیه آهن و فولاد تهران:

🔹افزایش قیمت محصولات فولادی با توجه به داخلی بودن آن غیرمنطقی است.

🔹پس از تعطیلات نوروز و همزمان با آغاز فعالیت بازار هم شاهد افزایش ۲ هزار تومانی در انواع محصولات فولادی هستیم که دلیل آن عرضه کم کالا در بازارعنوان شده است، این در حالیست که ما سالانه حدود ۳۰ میلیون تن فراورده‌های فولادی در کشور تولید می‌کنیم که با توجه به نیاز سالانه ۱۸ میلیون تن به این محصول در کشور و مازاد ۱۲ میلیون تنی، کمبود کالا در بازار به نظر غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

🔹البته برخی جنگ بین روسیه و اوکراین و گرانی حامل‌های انرژی را از علل این گرانی می دانند که اصلا به ما ربطی ندارد. علت این گرانی به نظر غیرمنطقی، بدون توجیه اقتصادی و به نوعی اجحاف در حق مصرف کننده است.

🔹با افزایش حقوق، هزینه کارگر در سال جدید افزایش پیدا کرده و بر قیمت تمام شده هم تاثیر خواهد گذاشت که باید با محاسبات دقیق کارشناسی مانع از افزایش قیمت‌ها شویم.

🔹اولویت نخست در کشور باید تامین بازار داخلی و پس از آن تمرکز بر صادرات باشد. نمی‌توان بازار داخلی را دچار رکود کرد و تقاضای صادرات داشت. زنجیره تولید تا مصرف حلقه‌ای دارد به اسم توزیع، این حلقه توزیع کننده باید موقعیت مصرف و بازار و مطالبات تولیدکننده را بطور دقیق رصد کند.

🔹با گران شدن محصولات فولادی بسیاری از صنایع مانند مسکن، خودرو، لوازم خانگی و… تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی