روسیه به دنبال صادرات فولاد به ایران/ وزارت صمت درباره تعرفه واردات محصولات فولادی تصمیم جدید بگیرد

0
(0)

روسیه به دنبال صادرات فولاد به ایران/ وزارت صمت درباره تعرفه واردات محصولات فولادی تصمیم جدید بگیرد

🔸 وحید یعقوبی مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

🔹 وضع عوارض صادراتی در شرایطی که تولید بیش از مصرف داخلی است یک سیگنال منفی به صادرکنندگان و حتی سرمایه گذاران طرح‌های فولادی تلقی می‌شود و عوارض صادراتی باید زمانی وضع شود که بازار مصرف داخلی با کمبود محصولات فولادی مواجه شده است.

🔹 تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی زمانی که قصد دارد محصولات خود را در یک بازار صادراتی عرضه کنند باید در مدتی طولانی با فعالان اقتصادی و تجار آن کشور مرادوه مالی و تجاری داشته باشند و این را می‌دانند که اگر از آن بازار خارج شوند، بار دیگر نمی‌توانند بازار و جایگاه قبلی خود را به دست آورند که اغلب سیاست‌ها و تصمیمات صادراتی با غفلت از این موضوع گرفته می‌شود.

🔹 در حال حاضر در زنجیره فولاد کشور، کمبود بیشتر در بالادست زنجیره مثل سنگ آهن و مواد اولیه وجود دارد که باید برای رفع کسری آن استخراج ، فرآوری و تامین آن افزایش یابد بنابراین عوارض صادراتی می‌تواند به تولید محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر کمک کند.

🔹 وزارت صمت در این شرایط باید با هوشیاری کامل ، بالا بردن تعرفه واردات برخی از اقلام فولادی و وضع نظام تعرفه‌ای اقدامات و سیاست های پیشگیرانه ای اتخاذ کند و مانع از ورود محصولات فولادی دیگر کشورها بویژه روسیه به کشور شود.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی