علت تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار چیست؟

0
(0)

میلگردها در صنعت ساخت‌وساز کاربرد زیادی دارند و بخش عظیمی از بودجه اجرای پروژه‌های عمرانی مربوط به خرید این مقاطع فولادی است. با این‌حال نکته قابل‌توجه در هنگام خرید این محصولات، تفاوت قیمت میلگرددرب کارخانه و بازار درنظر گرفته می‌شود.

قیمت میلگرد در کارخانه

خریدارانی که میلگردهای مورد نیاز خود را درب کارخانه‌های تولیدکننده، خریداری می کنند، مسلما به‌دلیل حذف واسطه‌ها قیمت کمتری پرداخت خواهند کرد. علاوه‌بر این، تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار بسته به موضوعات و دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.

دلایلی مختلفی برای اختلاف قیمت مقاطع فولادی درب کارخانه و در بازار وجود دارد. ازاین‌رو پیمان‌کاران و ساختمان‌سازان باید قبل از اجرای پروژه‌های خود در مورد نحوه خرید مصالح مورد نیاز تصمیم بگیرند. اگرچه خرید میلگردها به‌طور مستقیم از کارخانه تولیدکننده، ازنظر اقتصادی برای خریداران به‌صرفه‌تر است، اما امکان خرید این مقاطع فولادی برای اغلب خریداران در سراسر کشور وجود ندارد.

معمولا کارخانه در هنگام فروش مستقیم محصولات خود به مشتریان محدودیت‌هایی همچون حداقل تناژ خرید و عدم مرجوع‌کردن محصول را اعمال می‌کنند. در چنین شرایطی کمتر بودن قیمت میلگرد کارخانه به هیچ‌وجه برای مشتریان سودمند نخواهد بود.

قیمت میلگرد در بازار
با بررسی تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار می‌توان دریافت که افزایش چنددرصدی قیمت این مقاطع فولادی در بازار تحت‌تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در واقع هزینه حمل‌ونقل، انبارداری، بیمه و مالیات بر ارزش‌افزوده، دلایل این اختلاف قیمت به‌حساب می‌آیند. نکته قابل‌توجه در هنگام خرید این محصولات این است که اگرچه خریداران هزینه بیشتری برای میلگردهای موردنیاز خود پرداخت می‌کنند، اما با محدودیت‌های خرید از کارخانه مواجه نمی‌شوند.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی