جشنواره ملی فولاد؛ رویدادِ متفاوت و هدفمند شرکت‌های معدنی، فولادی و صنایع معدنی است

0
(0)

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، حسن یونسیان مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل در نشست کمیته بومی سازی زنجیره آهن و فولاد، با اشاره به متفاوت بودن جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران نسبت به سایر نمایشگاه ها، این رویداد بزرگ ملی را نمادی از اقدامات جهادی و هدفمند شرکت های معدن و صنایع معدنی کشور در راستای توسعه ساخت داخل دانست و گفت:

از سال 97 که اولین دوره این جشنواره و نمایشگاه به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شد. ایمیدرو نیز با حمایت از نهضت بومی سازی و ساخت داخل، کمیته ای را با مشارکت واحدهای بزرگ معدن و صنایع معدنی کشور و همچنین انجمن فولاد تشکیل داد تا روند بومی سازی و توسعه تکنولوژی در زنجیره آهن و فولاد را پایش کرده و موانع احتمالی برطرف و هم افزایی لازم بین واحدها ایجاد شود

جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، هر سال با رویکردی متفاوت و کاملا عملیاتی برگزار می شود که در آن با ارائه فرصت های ساخت داخل توسط تولیدکنندگان زنجیره فولاد، از توانمندی های تامین کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان کشور در جهت تقویت تولید استفاده می شود.

تفاهم نامه ها و قراردادهای مهمی در دوره های گذشته این جشنواره در راستای تقویت ساخت داخل امضا شده که خوشبختانه همه آن ها اجرایی شده است.

در فاز اول سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد، بیش از ۲۶ هزار کد کالایی توسط تولیدکنندگان و تامین کنندگان درج شد و اکنون در فاز تکمیلی، به هم رسانی نیازها و توانمندی ها در قالب پلتفرم صورت خواهد پذیرفت.

میز تعمیق ساخت داخل در سومین دوره جشنواره ملی فولاد هم به صورت موثر و عملیاتی برگزار می شود.

مدیران بومی سازی و تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، پیشنهادات و برنامه های خود را جهت برگزاری موثرتر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ارائه کردند.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی، افزایش توان تامین و توسعه تکنولوژی از ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی