رشد تقاضا موجب صعودی شدن قیمت قراضه در بازار مکزیک شد.

0
(0)

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، روند افزایشی قیمت قراضه مکزیک در دو ماه اخیر به دلیل تقاضای قوی و موجودی کم مواد بوده است.
قیمت قراضه فولادی No1، تحویل به کارخانه باژیو (مکزیک) ۹٫۳۰۰ پزو – واحد پول مکزیک- ( معادل ۴۹۵ دلار) به ازای هر تن گزارش شد که این نرخ نسبت به هفته گذشته، ۲۰۰ پزو افزایش نشان می دهد. این محصول در هفته گذشته ۹٫۳۰۰ پزو در ازای هر تن معامله می‌شد. قیمت قراضه فولادی مذاب سنگین No1، تحویل به کارخانه باژیو به قیمت ۸٫۳۰۰ پزو رسید. قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی ماند.
ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز نشان می دهد: قیمت قراضه فولادی No1، تحویل به کارخانه مونتری (مکزیک) بدون تغییر نسبت به قبل ۹٫۰۰۰ پزو به ازای هر تن بود. چندین فروشنده قراضه، افزایش ۲۰۰ پزو در ازای هر تن را برای این محصولات خود اعمال کردند.
البته در منطقه مرکزی باژیو (ایالت سن لوئیس) تقاضا و قیمت‌های پیشنهادی برای انواع قراضه توسط کارخانه ها «تحت فشار» گزارش شده است. همچنین تقاضای زیادی از دیگر مناطق مانند (TLAXCALA)و(VERACRUZ) وجود داشت.
برخی از فروشندگان بازار بر این باور بودند که افزایش قیمت‌ قراضه موجب از دست دادن خریداران می شود. یک منبع در این باره به فست مارکتز گفت: به نظر می رسد قیمت‌ انواع قراضه در منطقه باژیو و مونتری در حال تثبیت است و فضا برای افزایش قیمت در این مناطق وجود ندارد.
با این حال و بنا به گفته چندین فعال بازار، تولید کننده بزرگ فولادی «ALTOS HORNOS DE MEXICO» تولید فولاد خود را به دلیل مسائل مالی برای چندمین بار متوقف کرد. یک منبع در این باره اظهارداشت: انتظار می رود این کارخانه در چند روز آینده راه حلی برای وضعیت خود ارائه دهد که باعث تغییر در حیطه قراضه منطقه خواهد شد. ما این هفته خواهیم دید چه اتفاقی برای این کارخانه خواهد افتاد.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی