نتیجه جلسه مجلس با تشکل های فولادی در خصوص عوارض صادراتی

0
(0)

🔻 در جلسه ی دیروز ( ۲۹ فروردین) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در خصوص پیامدهای عوارض صادراتی زنجیره فولاد برگزار شد، نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از رویه دولت به خاطر تصویب این مصوبه بدون نظرخواهی از تشکل ها، خواستار توضیح دولت درباره چرایی عدم اجرای قوانین مصوب مجلس در خصوص عوارض صادراتی و رفتار فراقانونی در این باره شدند.

🔻 منابع حاضر در این جلسه خبر داده اند که نمایندگان مجلس همچنین بر لزوم بازنگری در مصوباتی که مانع از صادرات فولاد و موجب کاهش حاشیه سود معقول واحد‌های تولیدی به ویژه واحد‌های کوچک و متوسط می شوند، تاکید کردند. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در عین حال از تشکل های فولادی خواست برنامه های خود برای ایجاد ثبات در بازار داخلی فولاد را به مجلس ارائه دهند.

🔻 سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس در تشریح نشست روز گذشته (دوشنبه ۲۹ فروردین ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست این جلسه بررسی موضوع عوارض صادراتی وضع شده برای محصولات معدنی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان دولتی بود.

🔻نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن افزود: به گفته انجمن‌های فولادی، از آنجاکه دولت مالک ۸۰ درصد زنجیره فولاد است و تنها ۲۰ درصد انتهایی زنجیره متعلق به بخش خصوصی است، وضع عوارض صادراتی با مکانیزم کنونی موجب زیان بخش خصوصی می‌شود.

🔻وی اضافه کرد: نمایندگان انجمن‌های فولادی در این جلسه تاکید کردند که باید سازوکاری برای وضع عوارض صادراتی به کار گرفته شود که آسیبی متوجه بخش خصوصی نشود، بنابراین مقرر شد برای رسیدگی به این موضوع و رفع اشکالات احتمالی، جلسه دیگری با حضور وزیر صمت برگزار شود.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی