افشاگری مدیر پیشین فولاد مبارکه علیه تحقیق و تفحص

0
(0)

▫️حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سابق فولاد مبارکه که گزارش تحقیق و تفحص مجلس مربوط به دوره مدیریت او است در بیانیه ای که البته لحن احساسی دارد به دفاع از خود پرداخته است. هیات تحقیق و تفحص در مجلس در گزارشی که منتشر کرده اعتقاد دارد فولاد مبارکه در مجموع 91 هزار میلیارد تومان تخلفات ریالی داشته است. این تخلفات از نظر نمایندگان تهیه کننده گزارش در حوزه های مختلف ترک تشریفات قراردادها، فروش، توزیع رانت، کمک های اجتماعی و تبلیغ به رسانه ها انجام شده است.

▫️کمتر از یک هفته پس از قرائت گزارش، مدیر پیشین که اتهامات متوجه او هست بیانیه صادر کرده است و مهم ترین نکته این بیانیه درباره توزیع رانت است که مدیر پیشین می گوید:54 هزار میلیارد تومان از 92 هزار میلیارد تومان عنوان شده در گزارش مربوط به توزیع رانت تلقی شده ، لذا توجه به این نکته حائز اهمیت است که کل فروش شرکت فولاد مبارکه طی دوره مزبور در تالار بورس به خریداران ثبت شده در سامانه بهین یاب وزارت صمت انجام شده و تفاوت قیمت بورس و بازار آزاد به عنوان رانت و انحراف مالی ذکر شده است که اولاً ارتباطی با شرکت فولاد مبارکه ندارد و ثانیاً سایر شرکتهای فولادی و معدنی و خودروسازی و دیگران حاضر در بورس هم طبق دستور سازمان های دولتی چنین نموده اند که به دلیل شرایط خاص اقتصادی و نقدینگی بالای بعنوان کالای سرمایه ای مورد توجه خرید قرار گرفته است.

▫️به زبان ساده او می گوید: توزیع رانت محصول مصوبات و دستورات مقام های تصمیم گیر بوده و این اتفاق برای تمامی شرکت ها رخ داده زیرا ناچار بوده اند به دلیل مصوبات اداری کالای خود را زیر قیمت بازار بفروشند.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی