کاهش معاملات آتی فولاد چین به دلیل تقاضای ضعیف و کاهش قیمت مواد خام

0
(0)

🔹معاملات آتی میلگرد فولادی و کلاف نورد گرم چین در روز پنجشنبه کاهش یافت، زیرا تقاضای پایین دستی در بحبوحه موج جدید موارد COVID-19 ضعیف باقی ماند و قیمت‌های ضعیف‌تر سنگ آهن نیز بر جو روانی بازار تأثیر گذاشت.

مصرف فولاد در ماه های مارس و آوریل؛ فصل سنتی اوج مصرف؛ امسال کم بوده است زیرا همه گیری، فعالیت های صنعتی را مختل کرده است.

🔹بر اساس محاسبات رویترز بر اساس داده های تولید و موجودی منتشر شده توسط مشاور Mysteel، تقاضای ظاهری پنج محصول اصلی فولادی شامل میلگرد، مفتول، کلاف نورد گرم و سایر محصولات در این هفته نسبت به هفته قبل 3 درصد کاهش یافته است.

شاخص مدیران خرید Caixin/Markit (PMI) و داده‌های رسمی منتشر شده در هفته گذشته نشان می‌دهد که فعالیت‌های تولیدی در ماه مارس کاهش یافته است.

🔹نشست شورای ایالتی به ریاست نخست وزیر لی کچیانگ روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت به طور منعطف از سیاست های پولی متعدد و به موقع برای حمایت از اقتصاد واقعی استفاده خواهد کرد.

معاملات آتی میلگرد فولادی مورد استفاده به عنوان مصالح ساختمانی در بورس آتی شانگهای SRBcv1 برای تحویل در اکتبر با 1.2 درصد کاهش به 5070 یوان (797.16 دلار) در هر تن رسید.

🔹کلاف نورد گرم SHHCcv1 که در خودروها و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد با 1 درصد کاهش به 5228 یوان در هر تن رسید. انجمن صنعت خودرو این کشور انتظار داشت که فروش خودرو در چین در ماه مارس به صورت سالانه 11 درصد کاهش یابد.

معاملات آتی فولاد ضد زنگ در بورس شانگهای SHSScv1، برای تحویل در ماه مه، 0.8 درصد کاهش یافت و به 20365 یوان در هر تن رسید.

🔹 قیمت فولاد همچنین از کاهش قیمت آتی مواد خام در بورس کالای دالیان پیروی کرد.

معاملات آتی سنگ آهن معیار DCIOcv1، برای تحویل در سپتامبر، با کاهش 3.9 درصدی به 892 یوان در هر تن رسید و از جهش بیش از 4 درصدی در جلسه قبل عقب نشینی کرد. این قیمت با کاهش 3 درصدی به 900 یوان در هر تن پایان یافت.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی