ناترازی ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال ۱۴۰۲/ واکنش به سهمیه بندی صنایع فولادی از خرداد

0
(0)

سخنگوی صنعت برق گفت: به خاطر مشترکان جدیدی که هر ساله به جمع مشترکان صنعت برق اضافه می‌شوند، دو هزار مگاوات افزایش مصرف سالیانه را داریم، اما تخمینی که برای ناتزاری امسال زده می‌شود، حدود ۱۰ هزار مگاوات است.
رجبی مشهدی گفت: برای سال ۱۴۰۲ برنامه ریزی خیلی سنگینی کردیم که ناترازی را به حداقل برسانیم و بیش از ۷ هزار و ۴۵ مگاوات از ابتدای دولت سیزدهم نیروگاه جدید اضافه شده و این برای کاهش ناترازی کمک کرده است.
وی افزود: با برنامه ریزی های خوبی که انجام شده از جمله پاداش صرفه جویی مشترکان خانگی امید داریم که ناتزاری های برق را بتوانیم به حداقل ممکن برسانیم.
سخنگوی صنعت برق افزود: صرفا تعداد محدودی از صنایع فولاد و سیمان مشترک شرکت‌های توزیع هستند که برنامه آن‌ها نظیر برنامه هماهنگ شده با وزارت صمت خواهد بود و طرح پیشنهادی اشاره شده در جلسه با حضور وزیر نیرو‌ مطرح و با آن مخالفت و از دستور کار خارج شد.
وی اضافه کرد: در عین حال در نامه مورد اشاره و منتشر شده توسط خبرنگاران از مشترکان خواسته شده است تا با جابجایی بار در ساعات اوج مصرف از افزایش مصرف و اضافه شدن بار شبکه برق کشور پرهیز نمایند.
رجبی مشهدی تاکید کرد: برنامه‌های گذر از دوره اوج مصرف وزارت نیرو برای صنایع که با هماهنگی و همکاری سایر نهاد‌های ذینفع، از جمله وزارت صمت تدوین شده، شامل بسته کامل حمایتی از تولید و اشتغال می‌باشد.
وی گفت: از پیش فرض‌های اولیه برنامه امسال تامین کافی محصولات تولیدی صنایع برای نیاز مصرف کشور و همچنین عدم تکانه و ثبات در قیمت بازار و مهار تورم می‌باشد که با همکاری وزارت صمت تعیین و ابلاغ شده است.
سخنگوی صنعت برق در پایان ضمن ابراز امیدواری در خصوص پیش بینی بسته انرژی مورد نیاز صنایع توسط وزارت نیرو افزود: این بسته مانند سال گذشته تحویل صنایع مرتبط می‌گردد، و قطعا مثل سال گذشته رشد تولید را در پی خواهد داشت.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی