هدف‌گذاری تولید ۶/ ۱۳ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۱۰.

0
(0)

به نقل از دنیای اقتصاد امین ابراهیمی اظهار کرد: در صورتی که میزان تولید فولاد در شرکت فولاد خوزستان از ۵/ ۳ میلیون تن به ۶/ ۱۳ میلیون تن برسد، سهم تولید فولاد این شرکت در کشور به ۲۵ % خواهد رسید.برای تامین برق مورد نیاز، این شرکت فولادی احداث نیروگاه برق ۵۲۰ مگاواتی سیکل ترکیبی را در خوزستان در دستور کار خود قرار داده است که امید است تا پایان سال ۱۴۰۱ بخش اول این نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت فولاد خوزستان وارد مدار شود.
ساخت نیروگاه برق، احداث کارخانه اکسیژن ۴، توسعه فعالیت‌های اکتشافی و طرح تولید اسلب عریض از طرح‌های توسعه مهم شرکت فولاد خوزستان است.
این شرکت در اجرای مسوولیت اجتماعی خود، پارسال بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال در این استان و به ویژه شهر اهواز هزینه کرده است و به‌طور نمونه، ۱۴هزار میلیارد ریال طرح در حوزه حفظ محیط زیست خوزستان تعریف کرده تا میزان آلاینده‌ها در این استان به حداقل برسد.
گاز یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد کشور بوده است و اگر این روال ادامه پیدا کند و فولادسازان با کمبود گاز روبه‌رو شوند دیگر این مساله مزیتی برای صنعت فولاد نخواهد بود.
صنعت فولاد کشور در حوزه تامین انرژی با چالش روبه‌رو است و فولاد خوزستان نیز از این مستثنی نبوده و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ دست‌اندرکاران مشکلات و چالش‌های صنعت در تامین برق و گاز مورد نیاز برطرف شود.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی