چین، بازار هدف آینده فولاد ایران/ راه بازار فولاد اروپا برای ایران باز می‌شود

0
(0)

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو با اشاره به اینکه چین در آینده بازار هدف فولاد ایران خواهد بود، تصریح کرد: با برداشته شدن تحریم‌ها توسط آمریکا، بازارهای اروپا هم هدف صادراتی فولاد ایران خواهند بود.

امیر صباغ در رابطه با فرصت‌های صادراتی کشور در سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به کاهش تولید فولاد در چین، این کشور حتما بازار صادراتی آینده کشور ایران خواهد بود چراکه به هر حال، این کشور ۵۰ درصد مصرف فولاد دنیا را دارد و انتظار این است که در سال‌های آینده، این مصرف بیشتر هم بشود.

وی ادامه داد: بنابراین، با در نظر گرفتن افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ که صادرات فولاد به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید، قطعا بازار چین یک بازار عمده برای صادرات فولاد ایران است.

صباغ افزود: ما فکر می‌کنیم که امسال رشد تولید فولاد ادامه داشته باشد و طرح‌های جدید هم به مدار تولید می‌سد که همه این مسائل در کنار هم باعث خواهند شد که پتانسیل صادراتی ما افزایش پیدا کند و حتما اگر چین و کشورهای شرق آسیا واردکننده باشند، ما از این کشورها به عنوان بازار خود استفاده می‌کنیم .

به گفته وی اگر آمریکا به برجام بازگردد و مسیر بانکی کشور باز شود، بازار اروپا هم برای صادرات فولاد کشور باز می‌شود و قطعا ما نیم‌نگاهی هم به بازارهای غرب و جنوب اروپا می‌توانیم داشته باشیم که قیمت‌های مناسبی دارند و می‌تواند هدف صادراتی ایران باشد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در پایان تأکید کرد: هر کشوری که فولاد تولید می‌کند، با نگاه صنعتی شدن خود و یا تأمین زیرساخت‌های کشور خود به بازار فولاد نگاه می‌کند و قطعا، تأمین نیاز بازار داخلی در اولویت است و مازاد تولید آن محصول باید صادر شود.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی