رفع ابهامات همسان‌سازی حقوق‌های بازنشستگان فولاد

0
(0)

نشست اعضای هیات مدیره کانون‌های بازنشستگی فولاد و شماری از نمایندگان بازنشستگان با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور برگزار شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه آماده برگزاری جلسات مشترک برای بررسی انتقادها به روند اجرای همسان‌سازی هستیم گفت: چنانچه در پی رایزنی‌های مشترک میان صندوق و کانون‌ها به هر نتیجه‌ای در خصوص اصلاح همسان‌سازی برسیم که انطباق کامل با قوانین جاری و ابلاغی داشته و موجب رضایت جامعه هدف شود، با وجود محدودیت‌های مالی صندوق، به آن متعهد خواهیم بود.
حسین عامریان با بیان اینکه در فضایی همدلانه با کانون‌های بازنشستگی پیگیر خواسته‌های آنان هستیم گفت: من مدیر مجموعه‌ای هستم که باید در خصوص بازنشستگان و ذی نفعان صندوق احقاق حق کنم و نمی‌خواهم حق‌الناسی بر گردن من باشد البته در عین حال معتقدم در این مسیر باید ملاک و معیار ما قانون باشد.

وی ادامه داد: در نخستین دیدار خود با کانون‌های بازنشستگی اعلام کردم آماده برگزاری جلسات مشترک برای بررسی انتقادها به روند اجرای همسان‌سازی هستیم که از آن زمان چندین جلسه با حضور نمایندگان کانون ها و معاونان صندوق برگزار شده و امیدوارم نتایج و جمع بندی این جلسات مورد رضایت همگان باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار کرد: بارها بر تکریم بازنشستگان تاکید کردیم و وظیفه ما تبیین مسایل و موضوعات برای پیشکسوتان عزیز است و هر جا در اجرای همسان‌سازی ابهامی باشد آن را رفع کرده و هرگز سلیقه‌ای عمل نکرده و بر مبنای قانون این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: چنانچه در پی رایزنی‌های مشترک میان صندوق و کانون‌ها به هر نتیجه‌ای در خصوص اصلاح همسان‌سازی برسیم که اولا انطباق کامل با قوانین جاری و ابلاغی داشته باشد و دوم اینکه موجب رضایت جامعه هدف یعنی بازنشستگان معزز باشد با وجود محدودیت‌های مالی صندوق، به آن متعهد خواهیم بود.

در این جلسه، علی نصیری، معاون مالی و منابع انسانی صندوق نیز گفت: جلسات مستمری با معاونت فنی صندوق در خصوص پیگیری خواسته‌های بازنشستگان داشته‌ایم و با تاکید مدیرعامل صندوق همه تلاش خود را جهت رسیدن به نتیجه‌ای مناسب منطبق بر موازین قانونی با کانون‌های بازنشستگی خواهیم کرد.

مهدی باباخانی، معاون فنی و عملیات بیمه ای صندوق نیز با تشریح روند جلسات برگزار شده با کانون‌ها به برخی اختلاف برداشت‌ها از قانون اشاره کرد و گفت: صندوق و کانون‌ها متقابلا پیشنهادهایی در اصلاح همسان‌سازی مطرح کرده اند و رایزنی‌ها در این خصوص ادامه دارد.

محمدعلی نوده، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد وپاسخ‌گویی به شکایات صندوق نیز با بیان اینکه صندوق فولاد اولین صندوق زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد وپاسخ‌گویی به شکایات ایجاد کرد، گفت: به شکایات بازنشستگان به دقت رسیدگی می‌کنیم و در خصوص همسان‌سازی به نظر می رسد در تفسیر قوانین اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد که البته در فضایی توام با تفاهم می‌توان آنها را برطرف کرد. همچنین مقرر شد کمیته مشترکی متشکل از مدیران ارشد صندوق و نمایندگان کانون‌ها در خصوص بررسی اصلاحات همسان‌سازی تشکیل شده و جلسات این کمیته در اسرع وقت برگزار شود.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی