بحران اوکراین قیمت میلگرد را گران کرد

0
(0)

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت‌نیوز، میلگرد و آهن گران شدند. تحلیلگران تداوم جنگ روسیه و اوکراین را بیش از هر عامل دیگری در افزایش قیمت فلزات موثر می‌دانند. در این میان فعالان بازار مسکن هم در انتظار آتش‌بس واقعی جنگ روسیه و اوکراین نشسته‌اند.

این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا مشتری خاصی در بازار میلگرد و آهن پیدا نشود و بازار دچار رکود شود.

به‌رغم تمام این اتفاقات وزیر صمت همچنان وعده ارزانی آهن و فلزات را می‌دهد. حتی جنگ روسیه و اوکراین که جهان را تحت تاثیر خود قرار داده، باعث کوتاه‌آمدن رضا فاطمی‌امین از موضع خود نشد و او در ستاد تنظیم بازار وعده داد قیمت میلگرد تا هفته آینده کاهش یابد.

این بار نیز به نظر می‌رسد وزارت صمت از طریق سیاست‌گذاری سعی در کنترل بازار دارد. چنانکه فاطمی‌امین راهکار کاهش قیمت میلگرد تا هفته آینده را کنترل دستوری قیمت با اعمال عوارض بر صادرات بیان کرد.

بازار آهن راکد است

یک عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان آهن گفت: بازار آهن ایران راکد است، اما تقاضای خریداران خارجی برای شمش و فولاد در بازارهای جهانی همچنان روند صعودی دارد. زیرا با پیش‌بینی تداوم جنگ و به تبع آن ادامه رشد قیمت‌ها، برخی در این بازار هم دنبال بهره‌گیری هستند.

محمدصادق چیت‌ساز توضیح داد: جنگ اخیر میان روسیه و اوکران قیمت جهانی فولاد را هم بالا برد. همین مساله گرانی میلگرد را هم به دنبال داشت.

0 / 5. 0

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی